Aktualności
„I śmiech także może być nauką”
- Szczegóły
Pod takim właśnie hasłem odbywały się XI Diecezjalne Spotkania Teatralne Szkół im. Jana Pawła II „Młodzi aktorzy swojemu Patronowi” w Woli Rzeczyckiej. Wzięło w nich udział 10 zespołów teatralnych ze szkół noszących imię papieża Polaka. Gościem specjalnym przeglądu i honorowym patronem był kolejny już raz biskup Edward Frankowski, który z Wolą Rzeczycką – rodzinną parafią, jest szczególnie związany.
Wśród gości przeglądu znaleźli się również przedstawiciele Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w naszej diecezji: p. Teresa Pracownik – przewodnicząca i ks. dr Michał Mierzwa – dyrektor. W prowadzonym przez księdza biskupa Edwarda Frankowskiego nabożeństwie majowym udział wzięli również dyrektorzy szkół i przedstawiciele mediów. Podczas przeglądu grupy teatralne prezentowały występy o różnorodnej tematyce. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienie za scenkę kabaretową „ Romek i Julka”. Nie ulega wątpliwości, że papież Jan Paweł II byłby dumny, widząc młodych ludzi, którzy z taką ochotą i zaangażowaniem poświęcają wiele godzin wytężonej pracy, by odkrywać jego ulubioną dziedzinę sztuki – teatr.
Konkurs literacki
- Szczegóły
W bieżącym roku Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie obchodziło 10 rocznicę nadania imienia. Z tej okazji zorganizowano konkurs literacki. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół noszących imię Jana Pawła II z Diecezji Sandomierskiej. Celem konkursu było popularyzowanie myśli Papieża Jana Pawła II i twórczości literackiej dzieci i młodzieży. Uczniowie mogli napisać wiersz, opowiadanie, rozprawkę lub esej. We wszystkich tych formach należało twórczo rozwinąć myśl Jana Pawła II: „Nie żyje się, nie umiera się i nie kocha na próbę”. W konkursie wzięli również udział uczniowie naszej szkoły (Cezary Piotrowski, Justyna Suchora, Magdalena Rudnicka, Kinga Grzegórska, Kinga Kaproń , Katarzyna Kania). Napisali wiersze i opowiadania. Praca Kingi Kaproń została wyróżniona. Jej opowiadanie „ Pierwsza miłość” ukazało się drukiem.
Kinga Kaproń
Konkurs plastyczny - "Zgaś ryzyko"
- Szczegóły
Z inicjatywy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim w naszej szkole w dniach od 11.05.2016r. do 20.05.2016r. został przeprowadzony konkurs plastyczny w ramach programu edukacyjnego ,, Zgaś ryzyko". Celem konkursu było zapoznanie dzieci z zasadami zachowania i postępowania w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Prace dzieci mogły wykonać dowolną, ulubioną technika na dowolnym formacie.
25 maja 2016 r. o godz. 9.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom konkursu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali czujki wykrywające czad, dym i gaz.
Laureatami z naszej szkoły zostali uczniowie:
Andżelika Karbowniczek kl. II
Mateusz Jaskowiak kl.II
Jakub Wielgus kl.II
Adam Krzysztoń kl.II
Kacper Krasowski kl. I
Praca Andżeliki Karbowniczek wykonana techniką ,,malowanie plasteliną" zajęła I miejsce i przeszła do dalszego etapu konkursu. Andżelika została zaproszona na piknik dla zwycięzców, który odbędzie się 1 czerwca 2016 r. w Lublinie. Galerię zdjęć z uroczystości wręczania nagród można obejrzeć na stronie internetowej straży www.straz-janowlub.pl, zapraszamy!
Gratulujemy nagrodzonym !
wychowawczyni klasy II
Wycieczka rowerowa
- Szczegóły
Szesnastego maja bieżącego roku ponad 20 uczniów z kl. IV- VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum w Stojeszynie Pierwszym, wraz z opiekunami, wyruszyło rowerami w trasę po najbliższej okolicy. Celem wycieczki było promowanie zdrowego stylu życia, poznanie walorów krajobrazowo – turystycznych najbliższej okolicy, integrowanie uczniów oraz zwiedzanie malowniczo położonej miejscowości Łysaków. Wszyscy rowerzyści mieli rozwiane włosy, ale zadowolone miny. Widoki z kamieniołomów „zapierały im dech w piersiach”. Po męczącej podróży i zmaganiach ze wzniesieniami przyszła kolej na odpoczynek. Krótka przerwa na szczycie i pod wiatą pozwoliła uczestnikom rajdu nieco zregenerować siły. Odrobinę zmęczeni, ale pełni werwy „rajdowcy”, ruszyli w dalszą drogę- tym razem do miejscowej szkoły. Na miejscu przywitali ich uczniowie i nauczyciele. Jeszcze na długo w pamięci wszystkich pozostaną chwile spędzone przy wspólnym ognisku oraz mecz piłki siatkowej. Gospodarzom dziękujemy za miłą atmosferę i gościnność, zaś wszystkim uczestnikom wycieczki życzymy tak dobrej formy i poczucia humoru w przyszłości.
Dorota Kania – kierownik wycieczki
Strona 243 z 276











