Aktualności
Sukces naszych uczniów w konkursie geologiczno-środowiskowym
- Szczegóły
Z radością informujemy, że dwoje uczniów klasy 5 – Kornelia Misiak i Jakub Ptaszek – zostało wyróżnionych w półfinale XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Sól Ziemi”.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do półfinału wpłynęły 1394 prace z całej Polski, w tym 263 z województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego.
Organizatorzy zachęcali uczestników do odkrywania fascynującego świata soli poprzez sztukę oraz ukazywania jej znaczenia w przyrodzie, historii, kulturze i codziennym życiu człowieka. Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni, talentów artystycznych oraz zainteresowań przyrodniczych i geologicznych.
Prace Kornelii i Jakuba wyróżniały się pomysłowością, starannością wykonania oraz ciekawym ujęciem tematu. Jury doceniło ich kreatywność, zaangażowanie i umiejętność połączenia walorów artystycznych z wiedzą przyrodniczą. Dodatkowym wyróżnieniem był fakt, że prace półfinalistów zostały zaprezentowane na wystawie w Muzeum Geologicznym w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy Kornelii i Jakubowi osiągniętego sukcesu oraz życzymy im dalszego rozwijania swoich pasji, wielu inspirujących pomysłów i kolejnych osiągnięć. Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Słowa podziękowania kierujemy także do Rodziców za zaangażowanie na wszystkich etapach przygotowań do konkursu, za obecność podczas uroczystej gali w siedzibie Muzeum Geologicznego w Warszawie oraz udostępnienie pięknych fotografii dokumentujących ten wyjątkowy dzień.
K. Biała
Nowalijki dla chłopca i dziewczynki
- Szczegóły
Wiosenne kanapki to rewelacyjne śniadanie lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. W naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty kulinarne. Przedszkolaki przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach zagościły: pomidorki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, ogórek, biały ser, .
Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Powstały myszki, biedronki i kwiaty kwitnące na łące. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Miały mnóstwo witamin, ale przede wszystkim znakomicie smakowały.
Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwaniem się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem. Takie kulinarne zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, myślę że dzieci będą coraz częściej sięgać po zdrowe produkty.
Kaproń Agnieszka
Konkurs Animowana Chemia
- Szczegóły
Uczennica kl. 8-Julia Walczak wzięła udział w XXI edycji wojewódzkiego konkursu „Animowana Chemia”, organizowanym przez Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Konkurs odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Julia przygotowała prezentację dotyczącą kwasu siarkowego(VI), w której w ciekawy sposób przedstawiła właściwości i zastosowania tego związku. Za swoją prezentację Julia otrzymała dyplom wyróżnienia oraz nagrody od organizatorów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Dziewa
Strona 3 z 276











