Aktualności
Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła
- Szczegóły
21 października 2015 r. Sandomierska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II rozpoczęła nowy rok szkolny swojej działalności pod hasłem ,,Jan Paweł II-Papież Rodziny ”. Wspólne spotkanie , na którym był także obecny poczet sztandarowy naszej szkoły, rozpoczęła Msza św. w sandomierskiej katedrze pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza. W homilii biskup wskazał na potrzebę codziennego zaangażowania w czynienie dobra dla innych. Modlitwa i Eucharystia są potrzebne, są wielką pomocą, stąd również nasze dzisiejsze spotkanie– powiedział bp Nitkiewicz. Druga część odbyła się w Katolickim Domu Kultury, gdzie przybyłym gościom przedstawiono plan działań na bieżący rok szkolny. W czasie spotkania wysłuchaliśmy prelekcji oraz obejrzeliśmy występy laureatów konkursu patriotyczno-religijnego, nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.
W skład papieskiej rodziny szkół wchodzą placówki edukacyjne, które podejmują wiele wspólnych inicjatyw mających na celu zgłębianie i rozpowszechnianie nauczania św. Jana Pawła II oraz realizują programy wychowawcze oparte na papieskiej myśli
Opiekun SU Dorota Żurawicz
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
- Szczegóły
„Czyż możemy narodowi ofiarować większy dar
nad wychowanie i wykształcenie młodzieży?”
Te słowa Cycerona były hasłem przewodnim akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów pod okiem Pana Tomasza Nalepy – opiekuna Samorządu Szkolnego i Pani Doroty Kania. W uroczystości udział wzięła cała społeczność szkolna, a także Burmistrz Modliborzyc Pan Witold Kowalik i przedstawiciele Rady Rodziców.
Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i składali życzenia:
„Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności za wasz trud, drodzy Nauczyciele. Przyjmijcie od nas – waszych uczniów – najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam spokojnej pracy i wiele satysfakcji z niej płynącej. Dobrego zdrowia i samopoczucia. Spełnienia marzeń i realizacji zawodowych planów”.
Pani Dyrektor Małgorzata Wisińska wręczyła nagrody nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze oraz pracownikom obsługi za wzorową pracę. Po uroczystej akademii wszyscy spotkali się przy kawie i ciastku, które przygotowali rodzice.
Tomasz Nalepa
XV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
- Szczegóły
Dnia 8 października 2015 r. o godz. 4.00 nad ranem liczna delegacja nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów wyruszyła po raz kolejny na Jasną Górę, na XV pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczny zjazd odbywał się pod hasłem Jan Paweł II - Patron Rodziny.
Nasze spotkanie u Tronu Matki Bożej Królowej Polski rozpoczęliśmy modlitwą przed jej Świętym Obrazem. Następnie udaliśmy się do Bastionu św. Rocha – Skarbca Pamięci Narodu. O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem kilkuset pocztów sztandarowych szkół im. Jana Pawła II, w tym także naszego. Bezpośrednio po Mszy Świętej odczytany został akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz list do Ojca Świętego Franciszka.
Nasz pobyt w Częstochowie zakończyliśmy zwiedzaniem Parku Miniatur Sakralnych Złota Góra, gdzie w dawnym kamieniołomie mogliśmy podziwiać miniatury budowli sakralnych z całego świata m.in. Bazylikę w Fatimie, Bazylikę w Lourdes, na Lateranie, w Betlejem i wiele innych ciekawych obiektów. Pomiędzy nimi mogliśmy spotkać znane postaci z Biblii, np. Jana Chrzciciela, Mojżesza.
Do domu wróciliśmy pełni wrażeń, a jednocześnie utwierdzeni w wierze, że nauczanie naszego Patrona i wartości jakimi się kierował są dla nas najdoskonalszym drogowskazem, za którym - bez względu na wszystko - należy podążać.
Maria Piotrowska
Dzień chłopaka
- Szczegóły
,,Taniec nie tylko bawi,
ale daje pożytek, kształci i uczy ”
Dnia 30 września 2015 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Jej celem było uświetnienie Dnia Chłopaka, zagospodarowanie czasu wolnego oraz integracja uczniów przez współdziałanie w zabawie. W czasie dyskoteki miały miejsce otrzęsiny, które stały się tradycją naszej szkoły. Starsi gimnazjaliści przygotowali krótki quiz sprawdzający wiedzę uczniów klasy I gimnazjum. Pytania dotyczyły głównie szkoły, np. podaj imię i nazwisko p. dyrektor?, ile sal lekcyjnych jest w szkole?. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawie. Teraz już klasa I gimnazjum została oficjalnie przyjęta do zaszczytnego grona gimnazjalistów.
Dorota Żurawicz
Strona 254 z 276











