Uncategorised
- Szczegóły
Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Podziel się Guzikiem”, upamiętniającej ofiary Zbrodni Katyńskiej. Inicjatywa polega na symbolicznej dystrybucji repliki guzika z polskiego munduru oficerskiego – znaku pamięci o zamordowanych przez sowieckie NKWD w 1940 roku.
Akcja, organizowana przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Katyńskim, ma na celu kultywowanie pamięci historycznej oraz edukację młodego pokolenia.
Dzięki zaangażowaniu pani Beaty Wójcik, absolwentki naszej szkoły, uczniowie aktywnie włączyli się w to ważne przedsięwzięcie, pokazując, jak istotne jest pielęgnowanie pamięci o historii i bohaterach naszego kraju.
Zwieńczeniem akcji jest rozdawanie Guzików Katyńskich w dniach 12–13 kwietnia w całej Polsce, również dzięki osobom i instytucjom podejmującym działania w swoich lokalnych społecznościach.
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – święto poświęcone pamięci blisko 22 tysięcy polskich obywateli zamordowanych przez Sowietów w 1940 roku. Byli to jeńcy wojenni oraz więźniowie przetrzymywani w radzieckich obozach – ofiary zaplanowanej akcji eksterminacji polskich elit. Wśród nich znaleźli się m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, naukowcy, nauczyciele oraz artyści.
Pamiętamy!
- Szczegóły
10.04.2026r. odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt oraz chłopców w Potoczku. W zawodach uczniowie byli podzieleni na kategorie: klasy I-IV, V-VI oraz VII-VIII.
Julia Wójtowicz zajęła III miejsce i awansowała do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się za tydzień w Biłgoraju. Należy dodać iż bardzo dobre miejsca w swoich kategoriach zajęli: Julia Szpyt-V miejsce, Marcel Misiak-V miejsce, Jakub Walczak V miejsce. Wyróżnić trzeba też uczniów którzy brali udział: Justyna Ptaszek, Aleksander Kaproń, Kornelia Misiak. Julii Wójtowicz życzymy dalszych sukcesów na etapie rejonowym.
Nauczyciele wychowania fizycznego
- Szczegóły

17 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – radosne i pełne zieleni święto wywodzące się z Irlandii. W wydarzeniu wzięły udział zarówno starszaki, jak i maluchy.
Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać historię i tradycje związane z tym wyjątkowym dniem. Rozmawialiśmy o tym, kim był Święty Patryk oraz dlaczego jego święto obchodzone jest na całym świecie. Nie zabrakło również ciekawostek i legend, które w przystępny sposób przybliżyły najmłodszym kulturę Irlandii.
Zajęcia miały formę aktywną i angażującą – dzieci brały udział w różnorodnych zabawach i grach tematycznych związanych z Dniem Świętego Patryka. Wspólnie uczestniczyliśmy także w aktywnościach plastycznych, podczas których powstały kolorowe prace inspirowane symbolami tego święta.
Ważnym elementem spotkania była również nauka języka angielskiego. Dzieci poznały i utrwaliły podstawowe słownictwo związane z Dniem Świętego Patryka, łącząc naukę z zabawą.
Obchody tego dnia były doskonałą okazją do rozwijania ciekawości świata, poznawania innych kultur oraz nauki poprzez doświadczenie i radość wspólnej zabawy.
Katarzyna Wisińska












