Uncategorised
- Szczegóły
Wycieczka do Parku Rozrywki „Wyspy”
2 października 2025 r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki „Wyspy” w Stężycy z udziałem uczniów klas I-V połączona z edukacyjną ścieżką przyrodniczą. Celem wycieczki było inspirowanie do odkrywania natury, rozwijanie sprawności manualnej, rozwijanie zainteresowania sportem, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnienie więzi koleżeńskich.
Po przyjeździe na miejsce przywitał nas przewodnik, który oprowadził nas po terenie parku. Pierwszym punktem programu był spacer ścieżką edukacyjną. Dzieci miały okazję poznać życie pszczół i mrówek, odwiedziły także gniazdo bociana i kopiec kreta, zbudowany w taki sposób, że można było wejść do środka i zobaczyć, jak wygląda podziemne życie tego niewielkiego zwierzątka. Przewodnik w przystępny sposób opowiadał o zwyczajach i środowisku życia różnych zwierząt leśnych, zaś uczniowie zadawali pytania i z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści. Po zwiedzaniu uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych pod tytułem „Kolorowe kamyczki”, podczas których samodzielnie malowali kamienie, rozwijając przy tym swoją kreatywność.
Następnym punktem programu była wizyta w ogrodzie, gdzie dzieci mogły zobaczyć zwierzęta domowe, takie jak: kozy, króliki czy konie, jak również ogródek warzywny oraz traktor z przyczepą, który wzbudził spore emocje wśród najmłodszych.
Kolejną atrakcją, którą odwiedziliśmy była Wyspa Słowian. To miejsce przypomina dawną osadę, z chatkami, ziołami, ozdobami i motywami zaczerpniętymi z wierzeń naszych przodków. Ogromne wrażenie zrobiła na uczniach strefa rycerska, w której dzieci mogły na chwilę przenieść się do średniowiecza. Uczestnicy przebierali się w prawdziwe zbroje rycerskie i hełmy. Pod okien opiekunów można było stoczyć bezpieczny pojedynek na miecze drewniane lub wziąć udział w rycerskim turnieju. Było to nie tylko emocjonujące, ale i bardzo pouczające doświadczenie, które pozwoliło lepiej zrozumieć, jak wyglądało życie wojowników w średniowieczu. Ciekawym dodatkiem była możliwość wybicia własnej pamiątkowej monety. Każde dziecko mogło samodzielnie uderzyć młotem i stworzyć swój własny, unikatowy „średniowieczny grosz”. To była świetna atrakcja, która połączyła zabawę z nauką historii w praktyczny sposób.
Po emocjach rycerskich udaliśmy się do planetarium, gdzie uczniowie mieli okazję poznać tajemnice kosmosu, jak również zobaczyć m.in. modele planet i poznać budowę Układu Słonecznego. Nie zabrakło też atrakcji typowo rekreacyjnych. Dzieci mogły swobodnie korzystać z atrakcji parku: trampolin, dmuchawców, gokartów i wielu innych. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia towarzyszyła nam cały dzień. Wyjazd był okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także do zdobycia ciekawych informacji o świecie przyrody. Dzieci wróciły do domu bardzo szczęśliwe i pełne wrażeń, a zdobyta wiedza i wspomnienia z pewnością pozostaną z uczniami na długo.
Opiekunowie: Marzena Buczek, Eliza Gomółka, Marta Michna, Grażyna Orzeł
- Szczegóły
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie CHŁOPAKA każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.
W naszym przedszkolu chłopcy w tym, szczególnym dla siebie dniu chętnie przyjmowali skierowane ku nim różnorodne przywileje oraz oznaki pamięci ze strony koleżanek i Pań. Wspólna zabawa i serdeczne gesty sprawiły, że każdy chłopiec poczuł się tego dnia wyjątkowo. Miłą niespodzianką była również wizyta starszych koleżanek z Samorządu Szkolnego, które przygotowały piosenkę i prezenciki dla chłopców. Obchody Dnia Chłopaka stał się wspaniałą okazją do integracji grupy oraz wzmocnienia więzi między dziećmi.
Dziękujemy Radzie Rodziców w przedszkolu a także Opiekunom Samorządu Szkolnego za przygotowane upominki dla chłopców.
Wychowawcy Przedszkola
- Szczegóły
We wrześniu uczniowie klas VI, VII i VIII naszej szkoły wraz z uczniami z Zespołu Szkół w Wierzchowiskach Drugich pod opieką: p. Anety Kwaśnik, p. Jolanty Zbiżek, p. Mirosławy Skubik i p. Anny Pyrak uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Głównym celem wycieczki był udział w pokazach fizycznych na Wydziale Fizycznym Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej oraz seans filmowy w kinie Cinema City.
Dzięki pokazom z fizyki, które zostały zaprezentowane uczestnikom bardzo profesjonalnie, z użyciem specjalistycznej aparatury i z humorem, uczniowie pogłębili świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką, życiem codziennym, a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym. Poszerzyli wiedze z działów: „Światło i oko”, „Energia”, ,,Prąd elektryczny” i „Akustyka”.
Udział w pokazach fizycznych dostarczył naszym uczniom wielu wrażeń i sprawił, że wycieczka była udana, a sami uczniowie zadowoleni.
Aneta Kwaśnik
- Szczegóły
W piątek, 3 października 2025 roku, uczniowie klas 1-8 naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania lasów i terenów zielonych. Była to już 10 edycja wydarzenia o nazwie Sprzątamy dla Polski, której Honorowy Patronat objął Pan Prezydent Karol Nawrocki.
Uczniowie aktywnie włączyli się w działania na rzecz ochrony przyrody i naszych najbliższych okolic – wraz z nauczycielami porządkowali pobliski park. Akcja ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz troski o środowisko naturalne. Każdy wrzucony do worka śmieć dawał uczniom do myślenia. Sądzę, że zapamiętali te lekcję, że to od każdego z nas zależy jak będzie wyglądało nasze otoczenie. W naszym parku zrobiło się czysto, uczniowie przypomnieli sobie zasady segregacji odpadów i wzrosła ich świadomość ekologiczna. Mamy powody do dumy!!
Szkolny koordynator akcji:
Agnieszka Dziewa











