Uncategorised
- Szczegóły
Dnia 18 października, w ramach działań profilaktycznych realizowanych w naszej szkole, podczas zebrania ogólnego odbyło się spotkanie rodziców z funkcjonariuszem Policji. Tematem prelekcji były zagadnienia związane z agresją, różnymi formami przemocy oraz cyberprzemocą. Podczas spotkania rodzice poznali sposoby rozpoznawania sygnałów świadczących o przemocy, a także metody reagowania i ochrony dzieci zarówno w środowisku domowym, jak i w Internecie. Funkcjonariusz przedstawił również konsekwencje stosowania przemocy oraz udzielił wielu praktycznych wskazówek dotyczących wspierania młodych ludzi w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie przyczyniło się do zwiększenia świadomości rodziców w zakresie bezpieczeństwa dzieci i stanowiło ważny element szkolnych działań profilaktycznych.
- Szczegóły
W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia biblioteczne „Starsi czytaj młodszym”. Uczniowie klasy V Kornelia Misiak oraz Cezary Dąbrowski młodszym kolegom przeczytali różne historie Pinka „Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też”. Pink to mały stwór, który wciąż rośnie. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre. Boi się swoich słabych stron, bo jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Zastanawia się, czy jest tak samo ważny jak inni. Obserwuje siebie i stara się ze sobą zaprzyjaźnić.
Celem przeprowadzonych zajęć było promowanie czytelnictwa, rozwijanie empatii i zainteresowania literaturą; integracja uczniów poprzez głośne czytanie książek młodszym kolegom przez starszych, wzmacnianie więzi w szkole, budowanie pozytywnych relacji między starszymi i młodszymi uczniami, tworzenie poczucia wspólnoty i zapobieganie podziałom między klasami,.
Dziękuję Kornelii i Czarkowi za pomoc w przeprowadzeniu zajęć bibliotecznych.
Emilia Łukasik
- Szczegóły
Biblioteka szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzące z budżetu państwa w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”
W ramach programu otrzymaliśmy dotację na kwotę 3750 zł na zakup nowości wydawniczych literatury dziecięcej i młodzieżowej, promocję czytelnictwa oraz wyposażenie biblioteki.
Biblioteka szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzące z budżetu państwa w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”
W ramach programu otrzymaliśmy dotację na kwotę 3750 zł na zakup nowości wydawniczych literatury dziecięcej i młodzieżowej, promocję czytelnictwa oraz wyposażenie biblioteki.
- Szczegóły
,, Dziś w przedszkolu wielki czas,
ważna chwila czeka nas.
Wielka duma w oczach lśni,
bo przedszkolakami i starszakami
staniemy się my.’’
W piątek 14 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością swoje umiejętności. Maluchy z grupy ,,Skrzaty’’ prezentowały umiejętności wokalne i taneczne natomiast jak przystało na starszaków dzieci z grupy ,,Pszczółki’’ wykazały się zdolnościami recytatorskimi i wokalnymi.
Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Wisińska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka i Starszaka włączając je tym samym do grona społeczności przedszkolnej. Dzieci obiecały m.in. zgodnie się bawić, słuchać rodziców i pań w przedszkolu, być dzielnym przedszkolakiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy pasowany przedszkolak otrzymał dyplom.
Uroczystość była okazją do zaprezentowania nabytych umiejętności przez dzieci. To niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla przedszkolaków, rodziców jak i pań przedszkolanek.
W uroczystości wzięli udział: Ksiądz Proboszcz Krzysztof Woźniak ,Przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Kapusta oraz licznie zgromadzeni rodzice. W końcowej części spotkania Pan Przewodniczący a także ksiądz Proboszcz wypowiedzieli wiele serdecznych słów do dzieci, rodziców, pracowników przedszkola. Ostatnim punktem wydarzenia była słodka niespodzianka i symboliczne prezenciki dla dzieci przygotowane przez rodziców.
Był to niewątpliwie dzień pełen wrażeń, bardzo wesoły i pełen wzruszeń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości, za profesjonalną obsługę, za wspólne rozmowy, za miłą atmosferę.
Wychowawcy przedszkola: Agnieszka Kaproń i Monika Jaskowiak











