Uncategorised
- Szczegóły
W dniu 24 listopada 2025 r. uczniowie klasy I, II, III i IV SP w Stojeszynie Pierwszym uczestniczyli w spektaklu muzycznym pt. „Królestwo Małych Serc”, który odbył się w CKiP w Kraśniku. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Polski Kultura i przeniosło widzów do niezwykłej, bajkowej krainy położonej wysoko w górach – Królestwa Małych Serc. To magiczne miejsce, niegdyś pełne radości i śmiechu, zaczęło się zmieniać. Kwiaty przestały kwitnąć, a ludzie zapomnieli, jak się uśmiechać. Wszystko zmieniło się, gdy młody książę wyruszył na poszukiwanie tajemniczej recepty na szczęście. Dynamiczna akcja, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, efektowna scenografia oraz edukacyjny charakter przedstawienia sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Spektakl niósł ważne przesłanie o sile dobra, przyjaźni i empatii, ucząc że prawdziwe szczęście kryje się w naszych sercach. Pokazał również jak ważna w życiu jest odwaga i istota współpracy.
Dzieciom podczas wyjazdu opiekę zapewniły panie: Marzena Buczek, Dorota Żurawicz i Marta Michna
Marta Michna
- Szczegóły
,,IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ W PRZYSZŁOŚĆ ‘’
27 listopada 2025 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej gali, która odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Pysznicy. Był to finał XXII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży szkół noszących imię Jana Pawła II, organizowanego przez tę placówkę.
W przeglądzie udział wzięli uczniowie z 29 szkół z województw podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Na konkurs wpłynęło 75 utworów poetyckich i 185 prac plastycznych.
Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Pana Sylwestra Lesiczki i Prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli poetki Pani Elżbiety Ferlejko przyznało 28 nagród i 40 wyróżnień.
Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży jest ciekawą formą wymiany doświadczeń w zakresie edukacji artystycznej i kulturalnej, sposobem działań wychowawczych z hasłem przewodnim, a także płaszczyzną integracji szkół noszących imię Jana Pawła II.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:
I NAGRODA w kategorii plastyka kl. IV -VI : Aleksander Kaproń kl.IV
III NAGRODA w kategorii plastyka kl.IV – VI : Kornelia Misiak kl.V
II NAGRODA w kategorii poezja kl. IV -VI : Filip Szczecki kl.VI
III NAGRODA w kategorii poezja kl.IV -VI : Sebastian Szpyt kl.V
Wyróżnione i nagrodzone prace plastyczne oraz literackie zostały zamieszczone w wydanej antologii, którą otrzymali uczestnicy przeglądu.
Agnieszka Kaproń
- Szczegóły
„Szachy to morze, w którym komar może się napić, a słoń utonąć.” – hinduskie przysłowie
Z dumą informujemy, że drużyna z klasy VII odniosła spektakularny sukces, zdobywając I miejsce w Gminnych Drużynowych Zawodach Szachowych, a drużyna młodsza wywalczyła II miejsce! Obie szkolne reprezentacje zmierzyły się z zespołami z Modliborzyc i Wierzchowisk podczas emocjonujących zawodów, które odbyły się 26 listopada 2025 r. w Modliborzycach.
W turnieju wystąpiły:
- drużyna młodsza: Filip Szczecki, Oliwia Wójtowicz, Jakub Walczak, Kacper Kuźma
- drużyna starsza: Dominik Dziewa, Julia Wójtowicz, Natalia Szpyt, Jakub Hys
Drużynę młodszą od zwycięzców dzieliły zaledwie 2 punkty. Natomiast drużyna starsza, prezentując wyraźną przewagę i świetną strategię, pokonała rywali z Wierzchowisk i Modliborzyc, zdobywając tym samym awans do etapu powiatowego, który odbędzie się 10 grudnia 2025 r. w Janowie Lubelskim.
Ogromne gratulacje dla całej drużyny i opiekuna! Wasza determinacja i talent są inspiracją dla nas wszystkich!
- Szczegóły
25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy jedno z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci świąt – Dzień Pluszowego Misia. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy pokolenia, bo przecież każdy z nas pamięta swojego ukochanego misia z dzieciństwa. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje pluszaki, które towarzyszyły przedszkolakom do końca zajęć, wśród nich pojawiły się klasyczne misie, bohaterowie bajek, niedźwiadki polarne, misie z kokardkami i misie w ubrankach. Każdy przedszkolak z dumą prezentował swojego przyjaciela, opowiadając o nim krótkie historie. Po obiedzie odwiedził nas „Kubuś Puchatek”, który przyniósł kolorowanki i oczywiście podzielił się z dziećmi słodkościami. Na zakończenie przeczytał przedszkolakom bajeczkę, o tym jak pewnego dnia wybierał się miś do przedszkola. Wizyta Misia była miłą a zarazem tajemniczą niespodzianką dla dzieci.
Agnieszka Kaproń











