Uncategorised
- Szczegóły
„Szachy to gimnastyka umysłu.”
— Blaise Pascal
Z radością informujemy, że 1 grudnia br. drużyna z klasy VII odniosła wspaniały sukces, zdobywając I miejsce w Powiatowych Drużynowych Zawodach Szachowych. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pełnym skupieniem oraz doskonałą współpracą zespołową.
Dzięki temu imponującemu osiągnięciu zespół awansował do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 10 grudnia w Tomaszowie Lubelskim. To wyjątkowe wyróżnienie oraz potwierdzenie wysokiego poziomu umiejętności szachowych naszych reprezentantów.
Serdecznie gratulujemy całej drużynie oraz opiekunowi!
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na szczeblu wojewódzkim!
- Szczegóły
28.11.2025r W Zespole Szkół w Modliborzycach odbyły się Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Modliborzycach. Nasi uczniowie którzy nie mają na co dzień strzelnicy zajęli dobre miejsca: Kategoria dziewcząt Diana Martyna V miejsce oraz Julia Walczak III miejsce. Kategoria chłopców: Marcel Misiak II miejsce.
Zawodniczkom oraz zawodnikom życzymy dalszych sukcesów na niwie strzeleckiej.
- Szczegóły
„Śpiew jest najpiękniejszą formą opowiadania o tym, co czujemy.”
Z przyjemnością informujemy, że podczas XXVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Religijnej nasza uczennica Natalia Szpyt z klasy VII zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Konkursowe przesłuchania odbyły się 20 listopada 2025 r. w Janowskim Ośrodku Kultury. Wzięło w nich udział 98 uczestników. Natalia zaśpiewała utwór „Niepodległość”.
Jej występ wyróżniał się dojrzałą interpretacją, piękną barwą głosu oraz wysoką kulturą muzyczną. Zaangażowanie, systematyczna praca i pasja do muzyki Natalii zostały docenione przez jury konkursu.
Serdecznie gratulujemy Natalii sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć na muzycznej ścieżce!
W przeglądzie uczestniczył także Sebastian Szpyt, uczeń klasy V, który wykonał utwór „Pytasz mnie”.
- Szczegóły
27 listopada w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym ucz. kl. III oraz kl. IV-VI mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Katarzyną Gacek – autorką, która jak mało kto potrafi zaprosić młodych czytelników do świata wyobraźni, przygód i literackiej magii. Szybko okazało się, że pisarka bardzo wcześnie nauczyła się czytać, a świat książek otworzył przed nią drzwi do przeżywania przygód, które później sama zaczęła tworzyć. To naturalnie poprowadziło rozmowę do jednego z bardziej lubianych przez młodych czytelników cyklów jej autorstwa – „Supercepcji”.
Autorka w niezwykle barwny sposób opowiedziała o sześciotomowej serii, wyjaśniając, co kryje się pod tajemniczym tytułem. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o tym, że w książkach Katarzyny Gacek fikcja często przeplata się z prawdziwą historią. Autorka zdradziła, że inspirują ją realne miejsca, poznani ludzie, a nawet pojedyncze wydarzenia, które potrafią nieoczekiwanie przerodzić się w literacką przygodę. Podczas spotkania nie zabrakło również wątku o tajnikach tworzenia literatury detektywistycznej i przygodowej dla dzieci. Pisarka przybliżyła szczegóły swojego warsztatu pisarskiego – jak wygląda proces tworzenia, jakie umiejętności pomagają napisać książkę w kilka tygodni oraz czy… pisarz w ogóle kładzie się spać. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, uczestnicy w nagrodę otrzymali autografy, a chętni słuchacze zakupili wybrane pozycje książkowe.
Szczególne podziękowania kierujemy do p. Alfredy Gierłach, która zaprosiła nas na spotkanie z tak wyjątkowym i niecodziennym gościem.











