Dnia 19 czerwca 2026 r. uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowali zdrowy koktajl owocowo - warzywny. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały wartości odżywcze owoców i warzyw oraz dowiedziały się, jak ważną rolę odgrywają one w codziennej diecie.
W czasie zajęć uczniowie z zaangażowaniem przygotowywali składniki, przestrzegając zasad higieny i bezpieczeństwa. Wspólna praca była doskonałą okazją do rozwijania umiejętności współpracy, odpowiedzialności oraz samodzielności.
Przygotowany koktajl okazał się smaczną i zdrową przekąską, którą dzieci chętnie degustowały. Zajęcia miały na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do regularnego spożywania owoców i warzyw. Było to wartościowe i pełne pozytywnych doświadczeń spotkanie, które sprawiło dzieciom wiele radości.
Podczas zajęć został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.
Grażyna Orzeł
Marzena Buczek











