Wiosenne kanapki to rewelacyjne śniadanie lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. W naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty kulinarne. Przedszkolaki przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach zagościły: pomidorki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, ogórek, biały ser, .
Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Powstały myszki, biedronki i kwiaty kwitnące na łące. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Miały mnóstwo witamin, ale przede wszystkim znakomicie smakowały.
Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwaniem się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem. Takie kulinarne zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, myślę że dzieci będą coraz częściej sięgać po zdrowe produkty.
Kaproń Agnieszka











