13 maja wychowankowie naszego przedszkola wraz z Paniami odwiedziły Filię Biblioteczną w Stojeszynie Pierwszym, aby wziąć udział w lekcji bibliotecznej z okazji Tygodnia Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.
Pani bibliotekarka Alfreda Gierłach serdecznie przywitała dzieci i opowiedziała o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz w jaki sposób dbać o książki. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały regały wypełnione bajkami, atlasami i książeczkami dla najmłodszych czytelników.
Podczas spotkania nie zabrakło również wspólnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała ciekawą bajkę, a następnie poprosiła dzieci o wykonanie ilustracji do historii, którą usłyszały. Po skończonej pracy czekał na dzieci słodki poczęstunek.
Dziękujemy pani Alfredzie Gierłach za poświęcony czas, ciekawe zajęcia i podzielenie się swoją wiedzą.
Monika Jakowiak i Agnieszka Kaproń











